Komunikaty Duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu 04.12.2022r.

1. Adwent to czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Dzisiejsza liturgia słowa wskazuje, jak na to spotkanie się przygotować. Zawarte jest w słowach „Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie”. Dziś Chrystusa możemy spotkać w czasie Mszy Św., kiedy przychodzi do nas w swoim słowie i pod postaciami eucharystycznymi. Czy jednak do tego spotkania jesteśmy przygotowani? Najlepszym przygotowaniem jest stan łaski uświęcającej. Zasiadając z Chrystusem do Uczty Eucharystycznej możemy wspólnie z nim ucztować, a nie tylko być biernymi jej widzami

2. Dziś z racji pierwszej Niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Sumie zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

3. Msze Święte tzw. R O R A T Y w naszej parafii będą odprawiane od poniedziałku do soboty dla dzieci i dla starszych o godzinie 6.30. rano. Po południu o godz. 17.00., Msza Święta wieczorna. Serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami adwentowymi na Msze Św. roratnie.

4. W dniu dzisiejszym o godz. 17.30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy jedną część różańca „Krucjaty Różańcowej w intencji naszej Ojczyzny”.Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie następujących świętych: w dniu dzisiejszym Św. Barbary, która jest patronką górników, hutników i flisaków, we wtorek Św. Mikołaja bp, w środę Ambrożego bp., i dK., w czwartek Niepokalanego Poczęcia NMP., w piątek Św. Jana Diego Cuauhtlatoazin, sobotę Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej.

6. W poniedziałek 05-go grudnia Msza Święta zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych prosimy składać w zakrystii.

7. We wtorek 06-go grudnia o godz. 17.00. Msza Święta i nabożeństwo do Świętego Ojca Maksymiliana naszego patrona przy jego relikwiach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Opłatki na wigilię Bożego Narodzenia, są do nabycia w kościele po Mszach Świętych zarówno rano jak i po południu. Panie zapisują na listę i ofiarodawca będzie podpisywał listę, tak jak jest to w zwyczaju w naszej parafii. W zakrystii są do odebrania świece wigilijne CARITAS cena jednej świecy dużej 20 zł. ilość świec jest ograniczona.

9. Do przygotowania kościoła na następna niedzielę prosimy mieszkańców z ulicy Grabskiego 13 i 15. tym państwu, którzy uczynili to na dzisiaj składamy serdecznie podziękowanie Bóg zapłać.

10. Składam serdeczne podziękowanie mieszkańcom z ulicy Grabskiego 9 i 11 którzy złożyli ofiarę na budowę w kwocie 150 zł. Za ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.

11. We wtorek 06-go grudnia kancelaria parafialna będzie nieczynna w związku z wyjazdami na spowiedź Adwentową. Będzie czynna w czwartek i sobotę w godzinach urzędowania.

12. W przyszła niedzielę 11-grudnia w kościele o godz. 16.00. zostanie odprawiona Msza Święta i odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców, które przystępują w tym roku szkolnym do Pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Obecność jest obowiązkowa, będą pobierane miary od dzieci do strojów na komunię.

13. W czwartek 08-go grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, porządek Mszy Świętych będzie następujący: o godz. 6.30. 9.00. i po południu o godz. 17.00. po każdej Mszy Świętej Członkowie Rycerstwa Niepokalanej będą rozprowadzać Cudowne Medaliki oraz materiały ksero, książeczki z kalendarzykiem na rok 2023r., ofiary zebrane do puszki będą przeznaczone na zakup dalszych materiałów. W czwartek 08-go grudnia Godzina Łaski od godz. 12.00. do godz. 13.00. w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i będą prowadzone modlitwy przez Rycerski Niepokalanej, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Będzie również wystawa Przedwojenne egzemplarze Rycerza Niepokalanej.

14. W sobotę 10-go grudnia od godz. 9.00. do 12.00. W przychodni przy ul. Bożka 13, odbędzie się kolejna akcja oddawania krwi, tego cennego daru, który ratuje życie. (Akcja oddawania krwi odbędzie się w autobusie). Osoby, które mogą oddać krew serdecznie zapraszamy.

15. Tak jak było zapowiadane w ubiegłą niedzielę dziś przypada „Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Już po raz dwudziesty drugi zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek; po mszach świętych ministranci będą zbierać pieniądze na ten cel. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

16. Fundacja „Małych Stópek” zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce artykułów higienicznych, „Paczuszka dla Maluszka” w dniach od 20-go listopada do 18-go grudnia. Nasza parafia wesprze ZOL w Wierzbicach w którym przebywają dzieci w wieku od 2-miesiący do 20 lat.Proszę weź bombkę przynieś artykuły higieniczne, kosmetyczne i kaszki błyskawiczne, soczki i musy owocowe i zostaw w wyznaczonym miejscu. Bo warto jest pomagać. Paczuszkę należy zostawić w koszu pod choinką. Dodatkowe informacje znajdują się na bombkach leżących na ławkach. Serdecznie zachęcam i zapraszam do wzięcia udziału w tej akcji.

17. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej i parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Jelczu – Laskowicach przeprowadzi zbiórkę żywności „ADWENT” „Tak pomagam”. Od dzisiejszej niedzieli będzie można składać żywność w koszach, które będą ustawione w kościele. Składamy żywność, która ma długą wartość do spożycia.

18. Przeżywamy miesiąc grudzień, w zakrystii jest do nabycia mała książeczka pod tytułem „5 MINUT Z BOGIEM”modlitwa na każdy dzień miesiąca grudnia zachęcam do kupienia i rozważania a także do medytacji cena to 7 zł, i małe książeczki „GODZINA ŁASKI” w cenie 7Książeczka przybliża maryjne obietnice związane z Godziną Łaski i wskazuje, jak celebrować ten szczególny czas, aby uczestniczyć w Jej chwale.

19. W ramach działalności ewangelizacyjnej sami zechciejmy korzystać z prasy katolickiej oraz innych do niej zachęcajmy; jest kolejny numer Nowego Życia (numer grudniowy), Gość Niedzielny i Niedziela, oraz najnowszy numer „Dobrych Nowin” można nabyć w zakrystii.