Komunikaty Duszpasterskie na XIX Niedzielę zwykłą w ciągu roku 09.08.2020r.

1. Św. Paweł w dzisiejszej liturgii słowa stawia nam pytanie: co nas może odłączyć od miłości Boga? Na to pytanie odpowiedź jest prozaicznie prosta: możemy się sami odłączyć od Bożej miłości. Rzeczywistość ludzkiego życia znajduje się więc pomiędzy korzystaniem z Bożej a jej odrzuceniem. Dobry nasz Ojciec wspiera nas w naszym życiu duchowym, odpuszcza nam nasze grzechy w sakramencie pokuty i wspiera nas w sprawach doczesnych, dając nam to, co jest potrzebne do naszego życia. Czy my jednak tę miłość Bożą przyjmujemy i dzielimy się nią z innymi?

2. Dziś z racji drugiej niedzieli miesiąca taca dzisiejsza przeznaczona jest na budowę, za wszystkie ofiary składam serdeczne podziękowanie Bóg zapłać.

3. W dniu dzisiejszym o godz. 17.30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy jedną część różańca „Krucjaty Różańcowej w intencji naszej Ojczyzny” Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy następujących świętych: w poniedziałek Św. Wawrzyńca diakona i męczennika, we wtorek Św. Klary dziew, w środę Św. Joanny de Chantal zak., w czwartek Świętych Męczenników Poncjana pap, i Hipolita kapł, w piątek Św.Maksymiliana kapł, i męczennika.

5. W czwartek 13-go sierpnia przypada pierwsza rocznica wprowadzenia Nabożeństwa Fatimskiego. Przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo w intencji naszej OJCZYZNY za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Nabożeństwo poprowadzi Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Po Mszy Świętej odbędzie się  Nabożeństwo Fatimskie, z procesją wokół kościoła, przynosimy na nabożeństwo świece. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W piątek 14-go sierpnia w liturgii Kościoła wspominamy Świętego Maksymiliana Kolbego, żarliwego czciciela Niepokalanej Dziewicy, który wybrał śmierć z miłości do bliźniego. Wierząc, że święci męczennicy mogą wyprosić wiele łask, polecajmy nasze sprawy wstawiennictwu Św. Maksymiliana naszego patrona. W naszej parafii – Uroczystość – Odpust Parafialny. Msze św. będą w następującym porządku: o godz. 7.00. 9.00. i wieczorem o godz. 18.00. Uroczystą sumę odpustową, o godz. 18.00. odprawi i Słowo Boże wygłosi Ksiądz kanonik Jan Pankała proboszcz, z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego z Czernicy. W tym dniu można uzyskać Odpust według następujących warunków.1. Spowiedź i Komunia św. 2. Nawiedzenia kościoła i odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę w Boga 3. Dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego Np. Zdrowaś Mario 4. Ponadto wymaga się by wykluczyć wszelkie przywiązanie do grzechu nawet powszedniego. Jeżeli brak tego rodzaju dyspozycji odpust będzie tylko cząstkowy.

Serdecznie zapraszamy całą naszą Wspólnotę Parafialną do wspólnej modlitwy w Dzień Odpustu Parafialnego. W tym dniu nie obowiązuje nas post z racji naszej Uroczystości.

7. W sobotę 15-go sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwaną Matki Bożej Zielnej. W tym dniu w kościołach święcimy wianki ziół i kwiatów z naszych pól i łąk. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest świętem nakazanym. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej oraz do powstrzymania się od prac niekoniecznych. Również w tym dniu obchodzimy wydarzenie z naszej narodowej historii: tak zwany „Cud nad Wisłą”. Porządek Mszy Świętych tak jak w niedzielę o godz. 7.00. 9.00. 10.30.12.00. i wieczorem o godz. 18.00. Poświęcenie ziół i kwiatów podczas każdej Mszy Świętej.

8. W Uroczystość Świętego Maksymiliana Marii Kolbego 14-go sierpnia po Sumie odpustowej o godz. 18.00., będzie można przyjąć Cudowny Medalik oraz informacje o tym medaliku. Rozprowadzać go będą członkowie Rycerstwa Niepokalanej, przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę do puszki na rozwój Rycerstwa Niepokalanej.

9. Do przygotowania kościoła, na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ulicy Drzewieckiego 9 i 11, tym państwu, którzy uczynili to na dzisiaj składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać, sprzątanie będzie w środę o godz. 19.00. po Mszy Świętej wieczornej.

10. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy w dniu wczorajszym oddali krew dla ratowania życia ludzkiego. Łącznie oddało krew 49 osób. Za dar Waszego Serca Drodzy Państwo składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać.

11. Ministranci po Mszach Świętych rozprowadzają gazetę „Dobre Nowiny” najnowszy numer, w niej ciekawe artykuły: „Bł. Matka Speranza bliźniacza dusza Ojca Pio przyjaciółka Polski wielka Mistyczka”, „Jestem z wami”, „Błogosławieni to znaczy Szczęśliwi” „Święty O. Anioł z Sycylii”, „Uratowali jej życie”, „Nigdy nie jesteśmy sami”, „Koronkowa robota”, „W obliczu trudności”, „Na szlaku sakralnym”, „Znaki na drodze wiary” „Polski Niemiec, czyli Św. Otton z Bambergu”. i wiele innych artykułów. Cena gazety to dobrowolna ofiara zachęcamy do czytania.

12. W dniu dzisiejszym w niedzielę tj. 09-go sierpnia o godz. 19.00. zapraszamy na Siódmy  Międzynarodowy Festiwal Wokalno – Organowy w Jelczu – Laskowicach, „OPTIMA MUSICA DEI DONUM– Dobrą muzykę nieśmy Panu” Będzie to pierwszy koncert w ramach Festiwalu Organowego. Koncert odbędzie się w naszym kościele pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Jelczu – Laskowicach. Na organach zagra Pan Henri Ormieres (Francja) i kwartet smyczkowy Evviva Iarte! Serdecznie zapraszamy do udziału. Wstęp wolny. Bardzo prosimy o zachowanie wszelkich restrykcji maseczki na twarzach i odległości.

13. W ramach działalności ewangelizacyjnej sami zechciejmy korzystać z prasy katolickiej oraz innych do niej zachęcajmy, jest kolejny numer Nowego Życia (numer wakacyjny sierpniowy) Gość Niedzielny iNiedziela, można nabyć przy wyjściach z kościoła.