Komunikaty Duszpasterskie na XXVI Niedzielę zwykłą w ciągu roku 27.09.2020r

1. W dniu wczorajszym w sobotę 26-go września o godzinie 10.00., w naszej Wspólnocie parafialnej odbyła się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej która miała odbyć się w maju, 101 dzieci po raz pierwszy przyjęło do swoich serc Pana Jezusa. Módlmy się w intencji tych dzieci w intencji rodziców aby wybrali drogę która zaprowadzi ich do Boga.

2. Bóg nie chce śmierci grzesznika, ale żeby się nawrócił i miał życie wieczne – to wezwanie, które płynie z dzisiejszej liturgii słowa, powinno nas mobilizować do przemiany życia.

3. Kościół w rozmaity sposób próbuje pomóc w realizacji tego wezwania. W październiku przypomina nam o modlitwie różańcowej. Zachęca nas do jej codziennego odmawiania we wspólnocie parafialnej lub indywidualnie. Inną formą pomocy Kościoła w przemianie naszych serc są nabożeństwa związane z pierwszym czwartkiem, pierwszym piątkiem i pierwszą sobotą miesiąca. Nabożeństwa te mobilizują nas do stanu łaski uświęcającej, uczynków miłosierdzia co do ciała i duszy. W dniu dzisiejszym przeżywamy jedenastą rocznie Konsekracji naszego Kościoła przy tej okazji można uzyskać odpust.

4. Od jutra rozpoczynamy w Kościele 76 Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy do czynienia miłosierdzia w odniesieniu do ciała i duszy ludzkiej, (przypomnieć uczynki miłosierdzia co do ciała i duszy).

5. W czwartek 01-go października rozpoczyna się miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca zarówno w domach – we wspólnocie rodzinnej, jak i w naszej świątyni – we wspólnocie parafialnej. W naszej parafii Nabożeństwo Różańcowe codziennie dla dzieci w zwykły dzień o godz. 17.00. Dla starszych codziennie po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00. A w niedzielę przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej Modlitwy Różańcowej dzieci komunijne, rocznicowe, młodzież i starszych.

6. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie następujących świętych: w poniedziałek Św. Wacława m, we wtorek Świętych Archaniołów Michała, Gabryiela i Rafała święto, w środę Św. Hieronima prez.. i dK, w czwartek Św. Teresy od Dzieciątka Jezus,dziew, i dK, w piątek Świętych Aniołów Stróżów.

7. Trwa Nowenna przed Uroczystością Świętego Michała Archanioła, która zakończy się we wtorek 29-go września. Na zakończenie w uroczystość Św. Michała Archanioła będzie poświęcenie tej Figurki można ją nabyć w zakrystii cena jednej figurki to 20 zł., ilość jest ograniczona. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Do przygotowania kościoła na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ulicy Drzewieckiego 4, tym państwu, rodzicom dzieci komunijnych, którzy uczynili to na dzisiaj, składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać.

9. W tym tygodniu przypada Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, o godz. 15.00. w czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 17.00. do różańca dzieci, okazja do spowiedzi. W piątek spowiedź od godz. 6.30. do 7.00. i po południu od godz.16.00. Po Mszy Św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00., w sobotę o godz. 7.00. Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi. Jesteśmy po spowiedzi zechciejmy uczestniczyć w modlitwach różańcowych i nabożeństwach serdecznie zapraszamy.

10. Składam serdeczne podziękowanie tym Państwu, którzy złożyli ofiarę na balaski: od rodzin – 1 x 100 zł, 1 x 60 zł, 2 x 50 zł., od rodzin na maszynę – 1 x 100 zł, 6 x 50 zł. Za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

11. We wtorek 29-go września kancelaria parafialna będzie nieczynna. Będzie czynna w czwartek i sobotę w godzinach urzędowania za utrudnienia przepraszam.

12. Ministranci po Mszach Świętych rozprowadzają gazetę „Dobre Nowiny” najnowszy numer, w niej ciekawe artykuły: „Chroń swój Kościół” „Matka Boża w La Salette Wezwanie do nawrócenia”, „Łączą nas Dzwony Nadziei”, „Bóg jest Kimś zachwycającym”, „Nie depczcie przeszłości naszych ołtarzy”, „Moje Serce zatriumfuje”, „Ocalili Serrę”, „Maryjne powroty”, „Zabić ego, pełnić wolę Boga i zwalczyć COVID – 19”, „Moim numerem jeden jest Jezus”, „Kiedy sprzeciwiamy się woli Bożej”, „Uzdrowiony dzięki Ojcu Pio”, „Kim jesteśmy”, „Zieja – film o legendarnym kapłanie wchodzi do kin”, „Muzyka w czasie Mszy Świętej”, „Sanktuarium Czarnej Madonny”, „Poświęcił Ekwador Sercu Pana Jezusa”, „Papież zwykłych ludzi”, i wiele innych artykułów. Cena gazety to dobrowolna ofiara. Zachęcamy do czytania.

13. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się 01-go października w kościele o godz.19.00. Egzamin będzie 07-go  w środę dla kl. VIII A,B, i szkoły Nr. Którą uczył Ks. Krzysztof. Wojtaś, 08-go w czwartek kl. VIIIC,D, 09-go w piątek VIII E,F. przynosimy zaświadczenia i Pismo Święte. O próbach które będą przed przystąpienie do Sakramentu Bierzmowania i o spowiedzi będziemy informować na bieżąco na spotkaniach. Bardzo prosimy by zgłaszać się jeśli są osoby które jeszcze nie były u sakramentu Bierzmowania. Bierzmowanie będzie 14-go października. Więcej informacji u Księży katechetów, tezy do egzaminu w zakrystii do odebrania.

14. W ramach działalności ewangelizacyjnej sami zechciejmy korzystać z prasy katolickiej oraz innych do niej zachęcajmy, jest kolejny numer Nowego Życia(numer wrześniowy) Gość Niedzielny i Niedziela,można nabyć przy wyjściach z kościoła.