Ogłoszenia parafialne

Komunikaty Duszpasterskie na XXVIII Niedzielę zwykłą w ciągu roku 10.10.2021r.

1. Dzisiejszą niedzielą obchodzimy w całym Kościele w Polsce XXI Dzień Papieski pod hasłem: NIE LĘKAJCIE SIĘWesprzyjmy Dzieło Nowego Tysiąclecia przekazując bezinteresowny dar serca na fundusz stypendialny dla uczącej się ubogiej młodzieży. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

2. Zachęcamy, aby każdego dnia odmawiać modlitwę różańcową, albo wspólnotowo w naszym kościele parafialnym, w zwykły dzień dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00. dla starszych po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00., a w niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 17.30., albo indywidualnie w naszych domach. W czasie nabożeństwa różańcowego zbierana jest taca, która przeznaczona jest na tydzień miłosierdzia i tydzień misyjny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
3. Dziś z racji drugiej niedzieli miesiąca taca dzisiejsza przeznaczona jest na budowę. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 
4. Zbiórka która była przeprowadzona na budowę kościoła III rata po dziesiątym września wynosiła 16760 zł., za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.  
 
5. W środę 13-go października przed Mszą Świętą wieczor o godz. 17.30. zostanie odprawione nabożeństwo w intencji naszej OJCZYZNY za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Prowadzić je będzie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, a po Mszy Św., wieczornej Nabożeństwo Fatimskiena które przynosimy świece. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
6. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie następujących świętych: w poniedziałek Św. Jana XXIII pap, we wtorek bł. Jana Beyzyma prezb., w środę Honorata Koźmińskiego prezb., w czwartek Św. Kaliksta I pap i m, i Św. Małgorzaty Marii Alacoque dziew, w piątek Św. Teresy od Jezusa dziew, i dK, w sobotę Św. Jadwigi Śląskiej Głównej Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej.
 
7. W dniu dzisiejszym w kościele o godz. 16.00. zostanie odprawiona Msza Święta i odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpdo Pierwszej Komunii Świętej. Obecność jest obowiązkowa.
 
8. W czwartek 14-go października, przypada Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Pamiętajmy w swoich modlitwach o nauczycielach, wychowawcach, katechetach i pedagogach. Niech nasza pamięć obejmie tych, którzy ukształtowali nasze sumienia i życie.
 
9. Spotkanie dla kandydatów przed przystąpieniem do Sakramentu Bierzmowania w piątek 15-go października o godz. 19.00. w kościele obecność jest obowiązkowa.
 
10. We wtorek 12-go października kancelaria parafialna będzie nieczynna będzie czynna w czwartek i sobotę w godzinach urzędowania.
 
11. Do przygotowania kościoła na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ulicy Hirszfelda 60 i 61, tym państwu, którzy uczynili to na dzisiaj składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać.
 
12. Składam serdeczne podziękowanie tym Państwu, którzy złożyli ofiarę na maszynę od mieszkańców z ul. Hirszfelda 58 i 59100 . Za ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.
 
13. W czwartek 14-go października, o godz. 18.00. Msza Święta i nabożeństwo do Św. Ojca Pio przy jego relikwiach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.  

14. W czwartek 07-go października została przywieziona maszyna do sprzątania, na którą Państwo składaliście ofiary koszt tej maszyny to prawie 15 tyś., jeszcze do tego dojdą płyny, mopy, odkurzacz które będą i wiele innych rzeczy, które są już zamówione i w najbliższy czasie zostaną dostarczone. Za dobroć waszych serc drodzy Państwo składam serdeczne podziękowanie g zapłać.
 
15. W sobotę 16-go października odbędzie się pierwsze spotkanie cyklu nauk przedślubnych w sali katechetycznej, o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane, które mają zamiar w najbliższym czasie zawrzeć Sakrament Małżeństwa, o przybycie na to spotkanie.
 
16. W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych i DniaZadusznego będziemy się modlić w nabożeństwach żałobnych, podczas których będziemy czytać wypominki za dusze zmarłych. Pamiętajmy o tym, że kto modli się za dusze zmarłych przyczynia się do ich zbawienia. Zachęcamy do modlitwy w ofiarowanych mszach św. i modlitwach wypominkowych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub do skarbonek, które są w kościele.  
 
17. Ministranci po Mszach Świętych rozprowadzają gazetę „Dobre Nowiny” najnowszy numer, w niej ciekawe artykuły: „FATIMA Epicka Opowieść o Objawieniach. Jeden z najlepszych filmów religijnych wszechczasów już w polskich kinach” „BŁOGOSŁAWIENI”, „Boży bohaterowie”, „Kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami”, „Święty Jan Franciszek Regis i jego sanktuarium w Lalouvesc”, „Czym są w kościele trzecie zakony”, „Żywe świadectwo”, „Apostoł Węgier”, „W miłosierdziu Boga świat znajduje pokój”, „Odporność z Natury, czyli o tym jak Bóg dał człowiekowi pomoc w odzyskiwaniu zdrowia”, „Modlitwa do Anioła Stróża przed podjęciem ważnej decyzji”, „Rodzice błogosławcie swoje dzieci”, i wiele innych artykułów. Cena gazety to dobrowolna ofiara. Zachęcamy do czytania.  
 
18. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim Państwu, którzy w dniu wczorajszym oddali krew podczas akcji krwiodawstwa. Krew oddało 32 osoby Za Dobroć Waszego Serca, które niesie życie ludziom potrzebującym składamy serdeczne Bóg zapłać. 
 
19. W zakrystii jest do nabycia książeczka na temat Eucharystii „Pozostań z nami Panie” opisuje poszczególne części Mszy Świętej, aby w bardziej świadomy sposób w niej uczestniczyć w cenie 10 zł., zachęcam do kupienia i rozważania a także do medytacji.
 
20. Przeżywamy miesiąc październik, w zakrystii jest do nabycia mała książeczka pod tytułem „5 MINUT Z BOGIEM”modlitwa na każdy dzień miesiąca października zachęcam do kupienia i rozważania a także do medytacji cena to 5 zł oraz „Dwie beatyfikacje Kardynał Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka”  cena 5 zł.        

21. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej jest kolejny numer Nowego Życia (numer październikowy) Gość Niedzielny i Niedziela można go nabyć przy wyjściach z kościoła.