Ogłoszenia parafialne

Komunikaty Duszpasterskie na XVIII Niedzielę zwykłą 01.08.2021r.

1. Tradycyjnie sierpień jest miesiącem poświęconym Najświętszej Maryi Panie. Pielgrzymki wędrują do sanktuariów maryjnych, w parafiach odprawiane są odpusty ku czci Najświętszej Maryi Panny. Chciejmy ten czas wykorzystać dla ożywienia naszych relacji z Matką Bożą. Przede wszystkim, dlatego, że jest wzorem dla nas wszystkich, jak przyjąć i jak realizować wolę Bożą w życiu.

2. Rozpoczął się sierpień, miesiąc wielkich wydarzeń historycznych, rocznic patriotycznych i świąt maryjnych, od wielu już lat ogłaszany jest przez Episkopat Polski jako miesiąc abstynencji. Zachęcamy, więc wszystkich ludzi dobrej woli, aby podjęli zobowiązania abstynęckie i ofiarowali je w intencji wszystkich uzależnionych i ich rodzin. W dniu dzisiejszym czytany jest list Księdza Biskupa Tadeusza Bronakowskiego Przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w przyszłą niedzielę dnia 08-go sierpnia, a dziś po sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W dniu dzisiejszym o godz. 17.30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy jedną część różańca „Krucjaty Różańcowej w intencji naszej Ojczyzny”.Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Od południa dnia 01-go  do północy dnia 02-go sierpnia odpust tzw., „PORCJUNKULI” w kościołach parafialnych można uzyskać jeden raz odpust zupełny.

           ODPUST ZUPEŁNY wg. NASTĘPUJĄCYCH WARUNKÓW

A. Spowiedź i Komunia Św.

B. Nawiedzenie Kościoła i odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę w Boga

C. Dobrowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego Np. Zdrowaś Mario

D. Ponadto wymaga się by wykluczyć wszelkie przywiązanie do grzechu nawet powszedniego. Jeżeli brak tego rodzaju dyspozycji – odpust będzie tylko cząstkowy.

5. Stowarzyszenie Patriotyczne Jednostka Sokołów i nasza Parafia zaprasza na wspólną modlitwę na godz. 12.00., zostanie odprawiona Msza Święta w 77 rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą Św. od godz. 17.30. W czwartek o godz. 15.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu Koronka do Miłosierdzia Bożego i spowiedź do godz. 18.00. W piątek rano od godz. 6.30. do 7.00. o godz. 9.00. Droga Krzyżowa i Msza Święta i po południu spowiedź od godz. 16.00. do godz. 18.00. Po Mszy Św. wieczornej, Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. W sobotę o godz. 7.00. Msza Święta o Niepokalany Sercu NMP. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy następujących świętych: w poniedziałek Św. Euzebiusza z Vercelli bp., i Św. Piotra Juliana Eymarda prezb, w środę Św. Jana Marii Vianneya prezb., w czwartek Rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny, w piątek święto Przemienienia Pańskiego na górze Tabor, to dla Apostołów moment, gdy Mistrz uświadamia im, że jest Synem Bożym, który musi cierpieć i umrzeć dla zbawienia człowieka. W historii naszego kraju to święto związane było z chorobami i epidemiami, które przetaczały się przez naszą Ojczyznę, zwłaszcza w XIX wieku, i modlitwami wtedy zanoszonymi do Boga o przemianę tego utrapienia, w sobotę bł. Edmunda Bojanowskiego. 

8. Zbiórka która była przeprowadzona w ubiegłą niedzielę do puszek na powodzian wynosiła 4020 zł. Za wszystkie ofiary składam serdeczne podziękowanie Bóg zapłać.

9. W poniedziałek 02-go sierpnia Msza Święta zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych prosimy składać w zakrystii.

10. We wtorek 03-go sierpnia o godz. 18.00. Msza Święta i nabożeństwo do Świętego Ojca Maksymiliana Marii Kolbego naszego patrona przy jego relikwiach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

11. Składam serdeczne podziękowanie za złożoną ofiarę od mieszkańców ul. Hirszfelda 38 i 39 – 90 zł, i od rodziny 1 x 200 zł., na balaski. Za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

12. Do przygotowania kościoła, na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ulicy Hirszfelda 40 i 41, tym państwu, którzy uczynili to na dzisiaj składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać.

13. Już w niedzielę tj. 08-go sierpnia o godz. 19.00. zapraszamy na Ósmy Międzynarodowy Festiwal Wokalno – Organowy w Jelczu – Laskowicach, „OPTIMA MUSICA DEI DONUM –Dobrą muzykę nieśmy Panu” Będzie to pierwszy koncert w ramach Festiwalu Organowego. Koncert odbędzie się w naszym kościele pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Jelczu – Laskowicach. Na organach zagra Pan Daniel Strządała, i Pani Maria Rozynek – Banaszak sopran i Pan Krzysztof Karpeta wiolonczela. Serdecznie zapraszamy do udziału. Wstęp wolny.  

14. Ministranci po Mszach Świętych rozprowadzają gazetę „Dobre Nowiny” najnowszy numer, w niej ciekawe artykuły: „Przyjaciele życia”, „ODPOCZĄĆ to znaczy począć na nowo”, „Skarb w wiślanej skarpie” „Szaleniec PięknejMiłości”, „Siuks w drodze na ołtarze”, „Szukać Jezusa jak Jair”, „W rytmie przyrody”, „Nie umrzeć za życia”, „Souvigny Sanktuarium Pokoju”, „Krzyż i krzyżyk Św. Kamila” „Ziółko Św. Władysława”. i wiele innych artykułów. Cena gazety to dobrowolna ofiara zachęcamy do czytania. 

15. W zakrystii jest do nabycia książeczka na temat Eucharystii „Pozostań z nami Panie” opisuje poszczególne części Mszy Świętej, aby w bardziej świadomy sposób w niej uczestniczyćw cenie 10 zł., zachęcam do kupienia i rozważania a także do medytacji.

16. W zakrystii jest do nabycia pozycja książkowa pod tytułem „SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA Lepiej poznać tajemnicę Miłosierdzia”. Ta publikacja nie tylko porządkuje wiedzę o spowiedzi, ale ukazuje też spojrzenia na sakrament pokuty i pojednania z różnych perspektyw. Zachęcam do kupienia i czytania cena tej pozycji to 25 zł. Więcej informacji było w Gościu Niedzielnym, ale można znaleźć w Internecie.      

17. W ramach działalności ewangelizacyjnej sami zechciejmy korzystać z prasy katolickiej oraz innych do niej zachęcajmy, jest kolejny numer Nowego Życia (numer wakacyjny sierpniowy) Gość Niedzielny i Niedziela, można nabyć przy wyjściach z kościoła.