Komunikaty Duszpasterskie na III Niedzielę zwykłą w ciągu roku 24.01.2021r.

1. W tym tygodniu kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, tradycyjnie jego zakończenie przypada w dzień, w którym w liturgii wspominamy nawrócenie Św. Pawła, a więc w poniedziałek 25-go stycznia. Zachęcamy do trwania w modlitwie o zjednoczenie chrześcijaństwa.

2. Dzisiejsza niedziela jest ustanowiona przez Papieża Franciszka „Niedzielą Słowa Bożego” „Celem tej niedzieli jest przyczynić się i rozbudzić, w świetle Niedzieli Słowa Bożego, świadomość znaczenia Pisma Świętego dla naszego życia ludzi wierzących, wychodząc od jego oddźwięku w liturgii, która stawia nas w żywym i stałym dialogu z Bogiem. „Słowo Boże, słuchane i celebrowane, zwłaszcza w Eucharystii, karmi i umacnia wewnętrznie chrześcijan oraz czyni ich zdolnymi do prawdziwego świadectwa ewangelicznego w codziennym życiu”.

3. W dniu dzisiejszym o godz. 17.30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy jedną część różańca „Krucjaty Różańcowej w intencji naszej Ojczyzny”. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienie następujących świętych: w poniedziałek Nawrócenie Św. Pawła AP., we wtorek Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, w środę Św. Anieli Merici dziew, w czwartek Św.Tomasza z Akwinu kapł, i dK, w niedzielę Św. Jana Bosko kapł.

5. Do przygotowania kościoła na następną niedzielę prosimy mieszkańców z ulicy Hirszfelda 3A i 3B, Tym Państwu, którzy uczynili to na dzisiaj składamy serdeczne podziękowanie Bóg Zapłać.

6. Składam serdeczne podziękowanie tym Państwu, którzy złożyli ofiary na balaski mieszkańcy ul. Hirszfelda 2C i 2D– 250 zł. Za ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.

7. Zgodnie z zapowiedzią przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego na prośbę Caritas Chorwacji w dniu dzisiejszym 24-go stycznia jest „Dniem solidarności z Chorwacją” i w całym kościele, będziemy się modlić za poszkodowanych w Chorwacji i zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Za wszelkie ofiary składam serdeczne podziękowanie Bóg zapłać.

8. Ministranci po Mszach Świętych rozprowadzają gazetę „Dobre Nowiny” najnowszy numer, a w niej ciekawe artykuły: „Świat na Ciebie czeka Panie” „Dzieciątko Jezus w objęciach świętych,” „We Mszy Świętej uczestniczyć” „Jak dobrze przeżyć Adwent” „Idź, syn twój żyje” „Bolesna misja siostry Wandy” „Kiedy jest trudno to zwracam się do Boga”, i wiele innych artykułów. Cena gazety to dobrowolna ofiara zachęcamy do czytania, a jeśli ktoś nie ma pieniędzy to niech weźmie gazetę za darmo i pomodli się np. za swoją parafię, lub za ludzi chorych i cierpiących, lub za zmarłych.

9. Na prośbę wielu Parafian po stronie prawej w kościele w czasie Mszy Świętej, Komunia Święta będzie udzielana na dłoń i następnie spożywana do ust. Bardzo proszę by po prawej stronie ustawiali się wierni którzy chcą przyjąć Pana Jezusa na rękę. Kto z Państwa przyjmuje do ust ustawiamy się na środku kościoła i po stronie lewej.

10. Dnia 02-go lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane w naszej polskiej tradycji Świętem Matki Bożej Gromnicznej w związku z tym świętem w zakrystii można nabyć świece, cena jednej świecy 15 zł. Zachęcamy do nabywania.

11. W przyszłą niedzielę 31-go stycznia będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na zakony klauzurowe, które obecnie przeżywają ciężką sytuację materialną. Za wszelkie ofiary już teraz składam serdeczne podziękowanie Bóg zapłać.

12. W ramach działalności ewangelizacyjnej sami zechciejmy korzystać z prasy katolickiej oraz innych do niej zachęcajmy, jest kolejny numer Nowego Życia (numer styczniowy), Gość Niedzielny i Niedziela, można nabyć przy wyjściach z kościoła.