Historia

Parafia pod wezwaniem Świętego Maksymiliana Marii Kolbego znajduje się w centralnej części Jelcza-Laskowic.

Została erygowana w 27 czerwca 1992 na mocy dekretu ks. kardynała Henryka Gulbinowicza.

Świątynię parafialną w dniu 27 września 2009 uroczyście poświęcił Metropolita Wrocławski ks. Abp. Marian Gołębiewski.

Kościół posiada 58-głosowe organy używane dla uświetnienia odbywających się w nim liturgii oraz w czasie koncertów w ramach Wrocławskiego Festiwalu Ogranowego.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej parafii oraz do wspólnej modlitwy i uwielbiania Pana Boga.

Jest aktualną siedzibą Urzędu Dziekańskiego dekanatu Jelcz – Laskowice, największą i najmłodszą parafią tego dekanatu.

Powstała z podziału parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Jelczu – Laskowicach.

Świątynię parafialną w dniu 27 września 2009 uroczyście poświęcił metropolita wrocławski ks. arcybiskup Marian Gołębiewski.

Praca duszpasterska zaowocowała czterema żeńskimi powołaniami zakonnymi i kapłańskimi .
Mieczysława Michajluka, Krzysztofa Świty, Tomasza Głodowicza, Tomasza Filinowicza,
Józefa Jarmuły,Pawła Jędrzejskiego i Wojciecha Antosika.

uroczystość poświęcenia organów