Komunikaty Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną 28.04.2023r.

1. W poniedziałek Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, ustanowiony w rocznicę wyzwolenia duchowieństwa polskiego w obozie koncentracyjnym w Duchau.

2. W dniu dzisiejszym o godz. 17.30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy jedną część różańca „Krucjaty Różańcowej w intencji naszej Ojczyzny”. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W przyszłą niedzielę 05-go maja ulegnie zmianie porządek Mszy Świętych z racji Pierwszej Komunii Świętej: Porządek będzie następujący pierwsza msza święta o godz. 7.00., o godz. 10.00. Msza Święta Komunijna, o godz. 12.30. Suma i wieczorem o godz. 18.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 8.30. i 11.15.

4. We wtorek 30-go kwietnia odbędzie się ostatnia próba dla dzieci komunijnych, o godz. 16.30., obecności dzieci jest obowiązkowa.

5. Pierwsza Spowiedź dla dzieci i ich rodziców, rodziców chrzestnych, rodzeństwa i wszystkich krewnych, będzie w sobotę 04-go maja od godz. 9.00. do godz. 11.00. Kto ze starszych będzie się chciał wyspowiadać może to uczynić w tygodniu przed Mszą Świętą wieczorną.

6. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie następujących świętych: w poniedziałek Św. Katarzyny Sieneńskiej dziew, i m, w środę Św. Józefa Rzemieślnika, w czwartek Św. Atanazego bp., i dK, w sobotę Św. Floriana m.

7. Do przygotowania kościoła na następną niedzielę prosimy rodziców dzieci, które przystępują do Pierwszej Komunii Świętej, tym Państwu, którzy uczynili to na dzisiaj składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać. Sprzątać będą panie.

8. Składam serdeczne podziękowanie  mieszkańcom z ul. Bożka 60 i 62, za ofiarę na nagłośnienie kościoła w kwocie 540 zł. Za ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.

9. W sobotę 04-go maja kancelaria parafialna będzie nieczynna, w związku ze spowiedzią dzieci do Pierwszej Komunii Świętej, będzie czynna we wtorek i czwartek w godzinach urzędowania.

10. W dniu dzisiejszym w niedzielę 28-go kwietnia na Mszy Świętej o godz. 11.15. w naszej parafii gościmy scholę dziecięcą z Bystrzycy Oławskiej „MILUSIŃSCY PANA”dzieci wystawią misterium wielkanocne pod tytułem: „Prawda o Zmartwychwstaniu Jezusa”   przez dzieci szkolne. Na zakończenie będą zbierać ofiary do puszek, które są przeznaczone na wakacje dla tych dzieci. Za wszystkie ofiary składam serdeczne podziękowanie Bóg zapłać.

11. Parafia Świętego  Stanisława Bp., i M., w Jelczu Laskowicach serdecznie zaprasza na PIKNIK PARAFIALNY”, który odbędzie się 11-go maja od godziny 13.00., więcej informacji na plakacie wystawionym w gablocie na zewnątrz kościoła.

12. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 15.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego prywatna Adoracja do godz. 18.00. i okazja do spowiedzi, w piątek NMP Królowej Polski spowiedź na każdej Mszy Świętej, w sobotę 04-go maja o godz. 7.00. rano Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

13. W piątek 03-go maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Uroczystość ta ma swoje korzenie w wydarzeniach historycznych, a więc ślubach Lwowskich króla Jana Kazimierza, świadomości narodu dotyczącej opieki Matki Bożej nad naszą Ojczyzną, ale też została połączona z wydarzeniami związanymi z uchwaleniem Konstytucji 3-go Maja, która miała przyczynić się do odrodzenia państwa. Uroczystość w dniu 3-go maja we wszystkich diecezjach w Polsce nakazał obchodzić papież Pius XI w roku 1925. Dzisiejsza Uroczystość to również 233 rocznica Uchwalenia Konstytucji 3-go maja. Porządek Mszy Świętych tak jak w każdą niedzielę o godz. 7.00. 8.30. 10.00. 11.15. 12.30., i wieczorem o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

14. W środę 01-go maja, rozpoczynamy miesiąc Maj dedykowany Matce Najświętszej. Weźmy udział w Nabożeństwach Majowych, a jeśli nie możemy być na nabożeństwie, odmawiajmy tę litanię do Matki Bożej wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa Majowe w naszej parafii odprawiane są codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00., a w niedzielę i święta o godz. 17.00., z jedną częścią różańca „Krucjaty Różańcowej w intencji naszej Ojczyzny”.

15. Miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej, w zakrystii można nabyć małą książeczkę „5 Minut z Bogiem” modlitwa na każdy dzień miesiąca maja. Cena to 9 zł. Zachęcam do kupienia i medytacji.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która przybliża i wyjaśnia nam wiele spraw związanych z prawem Bożym i życiem według nauki Jezusa Chrystusa. Jest do nabycia kolejny numer Nowego Życia (numer kwietniowy), Gć Niedzielny i Niedziela, oraz najnowszy numer Dobrych Nowin, można nabyć w zakrystii.